کارمندان توییتر خوشبخت‌ترین کارمندان دنیای فناوری!

مدیرعامل توییتر به کرمندان این شرکت وعده داده که نیازی به نگرانی نیست و اونا می‌تونن به شکل دائم از خونه کار کنن 🙂 .


جک دورسی، مدیر عامل توییتر، روز سه‌شنبه در ایمیلی به کارمندان گفت که حتی پس از پایان قرنطینه‌ها و سخت گیری‌های ناشی از COVID-۱۹، می‌تونن کار را به طور نامحدود از خونه ادامه بدن. این یکی از سخاوتمندانه ‌ترین سیاست‌های کار در خانه هست که توسط یک شرکت بزرگ فناوری در پی همه گیری کرونا ویروس مطرح شده.

اشتراک گذاری:
بیشتر بخوانید
کراودفاندینگ (CROWDFUNDING) یا تامین مالی جمعی چیست؟

اگر برای شروع کار یا ارتقای کسب و کارتان نیاز به جذب سرمایه دارید، روش‌های مختلفی وجود دارد. یکی از راهکارهای موجود کراودفاندینگ یا تامین مالی جمعی است. البته این روش فقط برای جذب سرمایه استفاده نمی‌شود و در موقعیت‌های دیگر نیز می‌توانید از آن کمک بگیرید. در این مطلب بیشتر درباره این موضوع، استراتژی و نحوه اجرای آن خواهیم گفت.

اشتراک گذاری:
بیشتر بخوانید
دستورات ترمینال لینوکس
نحوه استفاده از دستور netstat در لینوکس – قسمت اول

دستور netstat در لینوکس به شما گنجینه ای از اطلاعات مربوط به اتصالات شبکه، پورت های مورد استفاده و فرآیندهای آنها را می دهد. پس بریم با هم یاد بگیریم که چجوری از آن استفاده کنیم 🙂 .

پورت ها ، پردازش ها و پروتکل ها

سوکت های شبکه می توانند به یکدیگر متصل شده یا منتظر یک اتصال باشند. این اتصالات از پروتکل های شبکه ای مانند پروتکل کنترل حمل و نقل (TCP)، یا پروتکل اطلاعات کاربر کاربر UDP استفاده می کنند. سوکت ها از آدرس های پروتکل اینترنت و درگاه های شبکه برای ایجاد اتصالات استفاده می کنند.

سوکت های کلمه “word sockets” ممکن است تصاویر یک نقطه اتصال فیزیکی برای یک کابل را به تصویر بکشند ، اما در این زمینه ، سوکت یک سازه نرم افزاری است که برای کنترل یک پایان اتصال داده شبکه استفاده می شود.

اشتراک گذاری:
بیشتر بخوانید
لری تسلر مبدع دستورات Cut ،Copy و Paste درگذشت

لری تسلر از مهندسان برجسته اپل در سال های ابتدایی و مبدع دستورات Cut ،Copy و Paste، در سن ۷۴ سالگی درگذشت. این متخصص برجسته جدای از اپل در آمازون، یاهو و زیراکس نیز سابقه فعالیت داشت.

«لری تسلر» (Larry Tesler)، زاده آپریل ۱۹۴۵ در سن ۱۶ سالگی برای تحصیل در رشته علوم کامپیوتر راهی «دانشگاه استنفورد» شد. وی ابتدا به استخدام بخش تحقیق توسعه زیراکس درآمد و در همان سال‌های ابتدایی با همکاری «تیم مت» دستورات گرافیکی Cut ،Copy و Paste را ابداع کرد که تا همین امروز هم جزء کاربردی ترین ابزارها در کامپیوتر و گوشی به شمار می روند.

اشتراک گذاری:
بیشتر بخوانید
سیستم عاملی آزاد برای فردای بشر

فرض کنین یک نفر باشه که فکر کنه فروپاشی تمدن ما نزدیکه. معتقد باشه به زودی زنجیره تامین مواد اولیه جهان به مشکل برخواهد خورد و به خاطر گرون بودن هزینه انرژی، ما هیچ وقت نخواهیم تونست به سطح فعلی‌مون در الکترونیک برگردیم و دونه دونه کامپیوترهایی که داریم از بین خواهند رفت و ما می مونیم و توان حداکثر ساخت میکروپروسسورهایی بسیار ساده تر. راستش من باشم فکر می‌کنم با یه آدم متوهم یا یک رمان علمی‌تخیلی روبرو هستم؛ شایدم یکی فکر کنه راست می‌گه. ولی بحث ما این نیست.

اشتراک گذاری:
بیشتر بخوانید
هزینه قطع اینترنت در ایران چقدر است؟

در حالی قطعی شبکه جهانی اینترنت در ایران در چهارمین روز متوالی ادامه دارد که، فارغ از محدود شدن ارتباطات عمومی، اداره بسیاری از کسب و کارهای مالی و تجاری خرد و کلان با مشکل مواجه شده است.

اشتراک گذاری:
بیشتر بخوانید
Sudo Vulnerability
آسیب پذیری SUDO: درباره CVE-2019-14287 بیشتر بدانید

طی چند روز گذشته ، اخبار CVE-2019-14287 – آسیب پذیری متن باز تازه کشف شده در سودو ، ابزار معروف ترمینال لینوکس چند عنوان جدید را در دست گرفته است. از آنجا که آسیب پذیری در پروژه های متن باز گسترده پایدار شده است، هنگام فعالیت آسیب پذیری اغلب می تواند باعث ایجاد تحریک شود ، ما تصمیم گرفتیم یک برگه تقلب سریع به شما ارائه دهیم تا بتوانید دقیقاً بدانید که هیاهو چیست.

در اینجا همه چیزهایی را که باید در مورد آسیب پذیری سودو ، نحوه کارکرد آن و چگونگی اداره مؤلفه آسیب پذیر سودو بدانید را بازگو میکنیم ، درصورتی که متوجه شدید در حال حاضر در معرض خطر هستید اقدام کنید.

چرا موجبات امنیتی جدید سودو برای آسیب پذیری باید ایجاد شود؟

اشتراک گذاری:
بیشتر بخوانید
هکتبرفست چیست؟ و چگونه یک مبتدی میتواند در آن مشارکت کند؟

این مقاله یا نوشتار بروز شد

عبدالحی

هکتبرفست یا “Hacktoberfest” چیست؟

هکتبرفست یا Hacktoberfest یک فستیوال یا جشن یک ماهه از نرم افزار متن باز است که توسط DigitalOcean با همکاری GitHub و Twilio اجرا شده است. هکتبرفست در دسترس همه افراد جامعه جهانی ما است!

چگونه شرکت کنیم؟

اشتراک گذاری:
بیشتر بخوانید
خرید Red Hat توسط IBM و تأثیر آن بر اکوسیستم لینوکس

روز گذشته برای شما خبر تصاحب RedHat را توسط IBM انتشار دادم. امروز به بحث داغ نقد بر این اتفاق در اکوسیستم لینوکس و تأثیر آن میپردازیم.

IBM روز گذشته اعلام کرد که با پرداخت ۳۴ میلیارد دلار به‌صورت نقد، Red Hat را تصاحب کرده است. این دو شرکت ساعاتی پس از انتشار این خبر، در بیانیه‌ای مشترک تایید کردند که IBM به ازای هر سهم از سهام Red Hat، مبلغ ۱۹۰ دلار را پرداخت کرده است.

اشتراک گذاری:
بیشتر بخوانید
IBM با پرداخت ۳۴ میلیارد دلار سهام RedHat را خرید

پس از برخی شایعات در این هفته، که در مورد تصمیم‌ جدید IBM مبنی بر تصاحب شرکت RedHat منتشر شده بود. روز گذشته IBM در بیانیه‌ای اعلام کرد که تمام سهام ردهت را خریداری کرده است.

IBM برای تصاحب ردهت، موظف به پرداخت ۳۴ میلیارد دلار است. قیمت هر سهم ردهت برای رفتن به مجموعه آی‌بی‌ام ۱۹۰ دلار تعیین شده است. براساس اعلام IBM، هیئت مدیره‌ی هر دو شرکت، در مورد انجام این معامله به توافق رسیده‌اند، ولی همچنین منتظر تایید سهامداران ردهت و جلب نظر سازمان‌های رگولاتوری هستند. اگر همه‌چیز طبق برنامه پیش رود، انتظار می‌رود که تصاحب ردهت توسط IBM در نیمه‌ی دوم سال ۲۰۱۹ نهایی شود.

اشتراک گذاری:
بیشتر بخوانید