cygwin
نحوه استفاده از دستورات لینوکس در ویندوز با Cygwin

ابزارهای خط فرمان ویندوز با PowerShell پیشرفت های بسیاری کرده است ، اما لینوکس سالهاست ترمینال بسیار قوی و قابل استفاده تری دارد. در اینجا به شما میگوییم چگونه می توانید با Cygwin ، یک ترمینال با استایل نیکس یا همان Unix Base برای کامپیوتر های ویندوز ، بهترین استفاده را کسب کنید.

در مقاله امروز ، ما توضیح خواهیم داد که چگونه Cygwin را نصب و اجرا کنیم ، اما درمقاله های بعدی توضیح خواهیم داد که چگونه می توان از آن برای انواع مختلف ابزارها و دستورها استفاده کرد.

نصب Cygwin

Cygwin دارای یک setup.exe معمولی برای نصب در ویندوز است ، اما چند مرحله وجود دارد که باید به آنها توجه کنید ، بنابراین ما شما را برای نصب راهنمایی میکنیم.

برای کوچک کردن یا کوتاه کردن نصب برنامه ضمن صرفه جویی در پهنای باند برای شما ، Cygwin برای نصب پیش فرض فقط فایل های مورد نیاز خود را از اینترنت بارگیری می کند.

مسیر پیش فرض نصب برنامه Cygwin، درایو /:C است اما اگر دوست ندارید برنامه های شما روی درایو C شما نصب شود، می توانید مسیر را تغییر دهید یا از C: \ Cygwin به پرونده های برنامه خود پیوندی نمادین بزنید.

تا زمانی که به انتخاب لینک بارگیری بروید ، روی بعدی “Next” کلیک کنید. متأسفانه ، نصب کننده نمی گوید لینک ها در کجا قرار دارند ، بنابراین در بیشتر موارد ممکن است حدس بزنید که کدام لینک به بهترین وجه کار می کند.

پس از انتخاب لینک ، نصب کننده لیستی از بسته های موجود را برای نصب برای شما بارگیری می کند. اینجاست که اوضاع کمی ترسناک تر می شود :).

صدها بسته وجود دارد که با چندین دسته مختلف از هم جدا می شوند. اگر نمی دانید این بسته چیست ، می توانید با اجرای دوباره نصب کننده ، گزینه های پیش فرض را ترک کرده و بعداً بسته های اضافی را نصب کنید.

اگر می دانید به چه بسته ای نیاز دارید ، می توانید آن را جستجو کنید و نتایج به طور خودکار فیلتر می شوند.

پس از کلیک بر روی گزینه بعدی ، کمی طول می کشد تا تمام ابزارهای انتخاب شده بارگیری شود و سپس نصب را تمام کنید.

مسیر یا Cygwin Path را به Windows Environment Variable اضافه کنید

بعد از نصب یک آیکون Cygwin روی دسکتاپ خود خواهید داشت که می توانید برای باز کردن ترمینال Cygwin راه اندازی و اجرا کنید.

این ترمینال در پوشه C: \ Cygwin \ home \ قرار دارد و شروع می شود اما به صورت کلی این مسیر مفید نیست زیرا احتمالاً هیچ پرونده ای در آن ذخیره نشده یا نمیشود. شما می توانید از همه دستورات اساسی لینوکس استفاده کنید اما اگر می خواهید به C خود برگردید: درایو را مجبور به تغییر فهرست به / cygdrive / c کنید.

برای اینکه Cygwin در دستور Windows به صورت پیش فرض کار کند ، باید Cygwin را به متغیرهای Windows Environment خود اضافه کنید.

با باز کردن system properties خود با کلید های ترکیبی Win + Pause / Break یا کلیک راست بر روی Computer شروع کرده و properties خود را انتخاب کنید.

در ستون سمت چپ روی advanced system settings کلیک کنید تا پنجره properties سیستم مورد نظر خود را باز کنید.

در تب advanced ، روی environment variables در پایین کلیک کنید.

سپس در متغیرهای system variables مسیر یا path را پیدا کرده و روی edit کلیک کنید.

در پایان گزینه مقدار متغیر ، مکان Bin Cygwin را مانند این اضافه کنید.

;C:\Cygwin\bin

توجه: حتماً یک سمیکالون یا نقطه ویرگول یا ” ; ” اضافه کنید تا آن را از سایر مقادیر جدا کند.

عبدالحی 🙂

برای بستن پنجره ، روی OK کلیک کنید و سپس یک محیط دستور را برای آزمایش چند دستور لینوکس باز کنید.

همانطور که از تصویر زیر مشاهده می کنید ، هر دو pwd و ls در خط فرمان معمولی ویندوز کار می کنند. همچنین می توانید ببینید که / cgdrive / c به طور خودکار به مکان اضافه می شود.

با نصب Cygwin کارهای بیشتری میتوان انجام داد و ما در مقالات بعدی ابزارهای مفید دیگری را به شما نشان خواهیم داد 🙂 .

صفحه اصلی CYGWIN

با آرزوی موفقیت روز افزون برای شما


منبع: HowToGeek
به نوشتار: Justin Garrison

اشتراک گذاری: