پل آلن، هم-بنیانگذار مایکروسافت در سن ۶۵ سالگی درگذشت

پل آلن، یکی از بنیانگذاران مایکروسافت، در سن ۶۵ سالگی در سیاتل، به علت عوارض مربوط به لنفوم غیر هوچکین درگذشت.

Vulcan، شرکت خصوصی که آلن در سال ۱۹۸۶ تاسیس کرد، بیانیه ای منتشر کرد که می گوید “ما با غم و اندوه عمیق خود اعلام میکنیم که بنیانگذار موسسه ما، پل جی آلن، یکی از بنیانگذاران مایکروسافت درگذشته است و او یک تکنولوژیست، بشردوست، سازنده جامعه، محافظه کار، موسیقیدان و حامی هنری بوده است. “

خواهر او، جودی آلن، مدیر یک شرکت بازرگانی و مدیر عامل شرکت Vulcan، یک بیانیه جداگانه را منتشر کرد و نوشت که برادرش «یک فرد قابل توجه در تمام سطوح است. در حالی که اکثرا پل آلن را به عنوان تکنولوژیست و بشردوست میشناسند، برای ما او برادر و عموی بسیار دوست داشتنی و دوست استثنایی بود.»

“خانواده و دوستان پل، عذاب، گرمی، سخاوت و نگرانی عمیق خود را تجربه میکنند. برای تمام درخواست ها در برنامه خود همیشه وقت برای خانواده و دوستان وجود داشت. در این زمان از دست دادن او و غم و اندوه برای آنها – و بسیاری دیگر – عمیقا سخت است. مراقبت و نگرانی آنها باید با صبر و زکاوت نشان داده شود. “

آلن برای دومین بار از لنفوم غیر هوچکین که یک نوع سرطان است که از سیستم لنفاوی بدن تشکیل شده و باعث ایجاد تومورهایی از لنفوسیتها میشود، یا یک نوع سلول سفید خون می شود، مبارزه می کرد.

فقط دو هفته پیش، آلن افشا کرد که سرطانی که ۹ سال پیش به طور موفقیت آمیز درمان شده بود، بازگشته است. در توییتر نوشت: «پزشکان خوش بین هستند که نتیجه خوبی خواهند داشت».

در دهه های اخیر، آلن برای بسیاری از چیزها شناخته شده بود، از جمله عشق او به ورزش، عشق او به موسیقی و اسباب بازی های گرانقیمت، که اغلب مجموعه ای از آنها را داشت.

آلن متعلق به تیم NFL Seattle Seahawks، تیم NBA Portland Trail Blazers بود و بخشی از فوتبال لیگ اصلی باشگاه سیاتل سونیرز بود. او گیتاریست بسیار قدرتمندی بود، آلن همچنین سالهاست که تعداد زیادی از گیتارها را جمع آوری کرده است و قطعات موسیقی مشهوری را مینواخت، از جمله قطعاتی که متعلق به جیمی هندریکس و وودی گاتری بود.

با توجه به مقیاس وسیع فعالیت های او، همچنین برای سفرهای جاه طلبانه نیز برنامه هایی داشت، آلگ مگا قایق بادبانی ۴۱۴ پا، “Octopus” ممکن است عنوان مشهوری را داشته باشد. به طور مشخص، در سال ۲۰۱۵، به کارگردانی و مدیریت آلن، یک تیم تحقیقاتی از این کشتی برای کشف خرابی یکی از بزرگترین کشتی های جنگ جهانی دوم، کشتی ژاپنی Musashi، که در سال ۱۹۴۴ غرق شد، استفاده شد.

آلن به CNN گفته است که شگفت زدگی او به تاریخ جنگ جهانی دوم از خدمات پدرش در ارتش ایالات متحده به وجود آمده است و می گوید: “Musashi واقعا به طور شگفت انگیز مهندسی شده است و به عنوان یک مهندس در قلب من، قدردانی عمیق از تکنولوژی و تلاش برای ساخت و ساز آن “(آلن همچنین حداقل ۲۰ هواپیمای جنگ جهانی دوم را در اختیار داشت.)

آلن اخیرا ۳۰ میلیون دلار به دولت شهر سیاتل اهدا کرده است تا به ساخت یک مجتمع آپارتمانی که قرار است ۹۴ خانوار بی خانمان و یا کم درآمد را در آن جای دهند کمک کند.در سال ۲۰۱۰ به کمپین Giving Pledge ملحق شد و متعهد شد تا بعد از فوتش، نیمی از دارایی خود را به این کمپین اهدا کند. افراد ثروتمند عضو کمپین Giving Pledge می‌شوند تا از دارایی خود برای امور خیریه و کمک به نیازمندان کمک کنند. ارزش دارایی وی در حدود ۲۰ میلیارد دلار تخمین زده می‌شود.

در سال ۲۰۱۱، کتاب معروف زندگی‌نامه‌ی پل آلن منتشر شد. آلن فردی بود که در سن ۳۰ سالگی تبدیل به یک‌ میلیونر شد. بی‌شک حضور پل‌ آلن در پروژه‌های تحقیقاتی بزرگی همچون مؤسسه‌ی غیر انتفاعی علوم مغز آلن و سرمایه‌گذاری و مشارکت در تهیه‌ی اطلس آنلاین نقشه‌ی نخاع را نمی‌توان نادیده گرفت. با آنکه برای راه‌اندزای چنین پروژه‌های تحقیقاتی سرمایه‌ی کلانی صرف شده است، ولی آلن تصمیم گرفت تمام نتایج تحقیقات را به‌صورت رایگان در اختیار پزشکان و متخصصان قرار دهد. چنین پروژه‌هایی تنها بخشی از فعالیت‌های انسان‌دوستانه‌ی آلن هستند. 


منبع: TechCrunch

اشتراک گذاری: