هک شدن وب‌سایت و سیستم رادیویی پلیس مینیاپولیس بدست هکرهای «انانیموس»

چند روز پیش «جورج فلوید» در زمان دستگیری توسط پلیس «مینیاپولیس» جان خود را از دست داد. این واقعه تظاهرات زیادی در ایالات متحده آمریکا در پی داشته و ظاهرا گروه هکری «انانیموس» نیز وب‌سایت و رادیو پلیس این شهر را مورد حمله سایبری قرار داده است.

در روزهای اخیر معترضان در شهرهای مختلف ایالات متحده آمریکا به علت خشونت پلیس این کشور علیه سیاه‌پوستان دست به تظاهرات زدند و حالا هکرهای انانیموس هم در حمایت از این معترضان وارد کارزار شده اند. آنها با انتشار ویدیویی از تصمیم خود برای حمایت از معترضان خبر دادند و از ابتدای هفته جاری مدتی سایت پلیس شهر مینیاپولیس را از دسترس خارج کرده‌‌اند.

این وب‌سایت از روز یکشنبه‌ برخی مواقع افراد را ملزم به ارائه «کپچا» می‌کرد تا از ربات نبودن آن‌ها اطمینان حاصل شود. این ابزار برای کاهش احتمال حملات DDoS بکار می‌رود که در آن ربات‌ها با افزایش بیش از حد میزان درخواست‌ها سایت را از کار می اندازند. در حال حاضر مقامات در اداره پلیس و همچنین مقامات رسمی شهر نسبت به این موضوع واکنشی نشان نداده‌اند.

در تاریخ ۸ خرداد ویدیویی از گروه انانیموس در یک صفحه تایید نشده فیسبوک منتشر شد که مستقیما پلیس مینیاپولیس را هدف قرار داده بود. در این ویدیو، پلیس این شهر به «سابقه ناگوار خشونت و فساد» متهم شده بود.

پلیس مینیاپولیس

فردی که در این ویدیو صحبت می‌کند، هودی به تن دارد و ماسک «گای فاکس» را زده، ماسکی که به عنوان سمبل این گروه شناخته می‌شود. در پایان ویدیو، این فرد اعلام می‌کند:

«ما برای اجرای عدالت به سازمان فاسد شما اعتماد نمی‌کنیم، بنابراین ما جنایات گسترده شما را در معرض دید جهان قرار می‌دهیم. ما یک لژیون هستیم، منتظرمان باشید.»

انانیموس

این ویدیو تنها در چند روز ۲.۳ میلیون بازدید در فیسبوک داشته. علاوه بر وب‌سایت، به نظر می‌رسد سیستم رادیویی پلیس نیز هک شده. فیلمی در شبکه‌های اجتماعی دست به دست می‌شود که در آن سیستم رادیویی پلیس هک شده و به جای مکالمات عادی، در حال پخش موسیقی است. بسیاری گروه انانیموس را مسئول چنین کاری می‌دانند، البته هنوز این گروه و همچنین پلیس به صورت رسمی چنین موضوعی را تایید نکرده‌اند.

این گروه هکری تنها به هک کردن وب‌سایت و رادیوی پلیس بسنده نکرده و اسنادی را منتشر کرده که از ارتباط میان دونالد ترامپ و سرمایه داری به نام جفری اپستین حکایت دارد که به سوءاستفاده جنسی از دختران نابالغ متهم بود و در زندان دست به خودکشی زد. آنها همچنین اسنادی را درباره مرگ پرنسس دایانا، خانواده سلطنتی بریتانیا و بیل گیتس منتشر کرده‌اند.

در حالی که برخی اعتراضات آرام هستند، در برخی شهرهای آمریکا شورش رخ داده است. دیروز دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا رسانه‌ها را با اتهام پر و بال دادن به خشونت‌ها پس از مرگ جورج فلوید سرزنش کرد.


منبع: Time

اشتراک گذاری: