توروالدز از تغییرات خفنی در برنامه‌نویسی لینوکس گفت

خالق لینوکس، «لینوس توروالدز» به تازگی از مخالفتش با محدودیت ۸۰ کاراکتر در هر خط برنامه‌نویسی خبر داده و همینطور اشاره‌ای به ویژگی‌های جدید لینوکس ۵.۷ کرده.

در گزارش جدیدی از وب‌سایت «The Register»، توروالدز نظرات خود درباره طول خط در برنامه‌نویسی رو مطرح کرده. به گفته توروالدز، محدودیت ۸۰ کاراکتر در یک خط شکستگی خطوط رو به دنبال داره، در مقابل بسیاری بر این باورن که این محدودیت برای مدت زمان زیادی وجود داشته و به علت ابعاد نمایشگر‌ها باید در آینده هم ثابت باقی بمونه.

توروالدز در پستی توضیح داده که خطوط شکسته چجوری می‌تونه مشکلات بی‌شماری ایجاد کنه:

«شکست بیش از حد خط باعث مشکلات عمده و روزمره شده و مسائلی را در دستورات «grep» الگوها و خروجی ایجاد می‌کند، چرا که grep و بسیاری از ابزارهای پایه یونیکس اساسا مبتنی بر خط هستند. حقیقت این است که بسیاری از ما برای مدت‌هاست که از مدل ترمینال ۸۰ ستونی عبور کرده‌ایم و بنابر همین دلیل، ما خطوط بسیار بیشتری نسبت به ۲۵ خط قابل دیدن به صورت همزمان داریم.»

لینوس

توروالدز در صحبت هاش به این موضوع اشاره کرده که محدودیت ۸۰ کاراکتر در خط می‌تونه برای افرادی با سخت‌افزار محدود مناسب باشه، اما در نهایت برای توسعه‌دهندگانی که به سخت افزار قدرتمندی دسترسی دارن، ناخوشایند خواهد بود.

توروالدز تو پست دیگه‌ای به انتشار جزئیاتی پیرامون تغییرات و ویژگی‌های جدید لینوکس ۵.۷ پرداخته که شامل درایور exFAT شرکت سامسونگ برای بهبود عملکرد کارت‌های SD میشه. در این نسخه باگ CVE-2019-14615 گرافیک‌های اینتل برطرف شده و امکان پشتیبانی از گرافیک‌های تایگر لیک فراهم میشه. در این نسخه درایوری برای فناوری شارژ سریع اپل وجود داره و همینطور پشتیبانی از محصولات مجهز به پردازنده‌های ARM افزایش پیدا می‌کنه.

هسته لینوکس ۵.۷ هم اکنون در دسترس هست اما تا زمانی که در توزیع‌های لینوکس مثل «اوبونتو»، «آرچ لینوکس» و «لینوکس مینت» مورد استفاده قرار بگیره، یه مدتی طول می‌کشه.


منیع: TechRadarTheRegister

اشتراک گذاری: