کارکنان فیسبوک دست از کار کشیدن

نارضایتی کارکنان فیسبوک از بی‌خیالی و بی‌واکنشی زاکربرگ در برابر پست‌های ترامپ به حدی رسیده که دست از کار کشیدن. همزمان دو نفر از کارکنان ارشد هم تهدید به استعفا کردن.

سه‌شنبه گذشته توییتر دیدگاه ترامپ با این مضمون که “رای دادن از طریق نامه چیزی کمتر از تقلب گسترده نیست” رو حاوی اطلاعات به طور بالقوه گمراه کننده تشخیص داد و برچسب گذاری کرد. این اقدام و برچسب گذاری یکی دیگه از توییت‌های رییس جمهور آمریکا از سوی خیلیا با تحسین همراه شد اما مارک زاکربرگ، مدیرعامل فیسبوک در مصاحبه با شبکه CNBC ادعا کرد که شبکه های اجتماعی نباید پست های دونالد ترامپ رو حقیقت‌سنجی کنن.

فیسبوک بر اساس همین دیدگاه در برابر انتشار پست‌های جنجالی ترامپ هیچ واکنشی نشان نداده؛ اقدامی که نارضایتی بسیاری از کارکنان این شرکت رو به دنبال داشت و خواستار توضیح مقامات اجرایی فیسبوک درباره موضع این شبکه اجتماعی شد.

این اعتراضات رفته رفته علنی‌تر شد تا جایی که «رایان فریتاس»، از مدیران بخش خبری فیس‌بوک، در توییتر خود از اشتباه زاکربرگ و تلاش برای تغییر نظر مارک صحبت کرد. «جیسون توف»، مدیر تولید این شرکت هم تایید کرد که اون و اغلب همکارانش از وجهه عمومی این شبکه اجتماعی رضایت ندارن.

ظاهرا تلاش‌های مدیران برای تغییر نظر زاکربرگ بی نتیجه بوده و حالا بخشی از کارکنان برای نشان دادن اعتراض خودشون دست از کار کشیدن و در حال تهیه لیستی از خواسته هاشون هستن. اونطور که نیویورک تایمز گزارش داده با تهدید به استعفای دو نفر از کارکنان ارشد این نارضایتی شکل جدی‌تر به خودش گرفته.

این اولین باری نیست که رفتار فیسبوک در مقابل ترامپ باعث ایجاد دو دسته‌گی در این شرکت شده و پاییز گذشته صدها نفر از کارکنان با امضای نامه سرگشاده‌ای نسبت به انتشار تبلیغات گمراه کننده توسط سیاستمداران در این پلتفرم اعتراض کرده بودن.


منبع: ENGADGET

اشتراک گذاری: